Минулого року Україна пережила значне падіння експортних надходжень, досягнувши одного із найнижчих показників за останнє десятиліття. У Мінекономіки пояснюють такий результат логістичними проблемами, повідомляє прес-служба.

Юлія Свириденко, перший віце-прем'єр-міністр України, міністр економіки, наголосила, що низькі доходи від експорту очікувані та є прямим наслідком логістичних проблем.

Докладаються зусилля для вирішення цих питань, включаючи запуск альтернативного коридору на Чорному морі, розвиток річкового транспорту на Дунаї та переговори з Польщею про розблокування кордону.

"Надходження від експорту минулого року досягли одного з найнижчих показників за останнє десятиліття. Це очікуваний та об'єктивний результат, який став наслідком проблем у логістиці. Нині ми повільно їх вирішуємо. Запустили альтернативний коридор у Чорному морі, розвиваємо річкові перевезення на Дунаї, продовжуються переговори з польською стороною щодо розблокування кордону", - зазначила перший віце-прем'єр-міністр України – міністр економіки Юлія Свириденко.

Свириденко зазначила, що попри ці проблеми у грудні спостерігався позитивний поворот: вперше за друге півріччя Україна експортувала понад 3 мільярди доларів.

Крім того, у грудні було експортовано понад 10 мільйонів тонн, що стало першим досягненням із березня цього рівня.

У натуральному вираженні в Мінекономіки повідомили, що експорт України у 2023 році збільшився майже до 100 млн. тонн товарів, що на 112 тис. тонн більше, ніж у 2022 році. Проте вартість річного експорту знизилася на 18,7%, становивши $35,8. мільярд.

Свириденко визнала значний торговий дефіцит у 26,4 мільярда доларів у 2023 році, пояснивши це логістичними проблемами та потребами оборони.

У відповідь уряд планує у 2024 році посилити експортну логістику за рахунок експлуатації систем ППО та вивчити нові шляхи експорту товарів та послуг.

Крім того, очікується, що локалізація підприємств промислового комплексу в Україні сприятиме скороченню зовнішньоторговельного дефіциту.

Нагадаємо, тепер українці можуть платити за комуналку в 2 рази менше: шукайте себе у списку

Раніше «Українці» повідомляли, ПФУ заборгував пенсіонерам виплати: коли повернуть кровні пенсії

Як повідомляли «Українці», з 2024 року українці отримають третю платіжку за газ: "А депутати ні за що не платять"