Певні категорії українських пенсіонерів, зокрема ті, хто працював у Чорнобильській зоні та має 15-річний стаж, мають право на спеціальні виплати. У Пенсійному фонді України повідомили, що особи, які відповідають цим критеріям, можуть отримати пенсію у розмірі 8 тисяч гривень.

Крім пенсійної допомоги, ті, хто працював у Чорнобильській зоні та в результаті став інвалідом, мають право на додаткову компенсацію. Компенсація визначається виходячи зі ступеня інвалідності та прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

З 1 березня 2023 року в Україні встановлено мінімальні рівні пенсій для осіб з інвалідністю внаслідок ЧАЕС:

І група – 8187,48 гривні; ІІ група – 6549,98 гривні; ІІІ група – 5 048,95 гривні.

Пенсія: скрін з відео
Пенсія: скрін з відео

Інваліди ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС отримують різні відсотки прожиткового мінімуму залежно від ступеня інвалідності:

І група – 180% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність; ІІ група - 160% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність; ІІІ група – 145% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Непрацездатні члени сім'ї померлого годувальника, які перебували на його утриманні, також мають право на отримання частини його пенсії. Вони можуть отримувати 50% його пенсії на одну особу або 100% на двох порівну. Ці заходи спрямовані на надання фінансової підтримки та компенсацій особам, які постраждали від Чорнобильської катастрофи.

Нагадаємо, тепер українці можуть платити за комуналку в 2 рази менше: шукайте себе у списку

Раніше «Українці» повідомляли, ПФУ заборгував пенсіонерам виплати: коли повернуть кровні пенсії

Як повідомляли «Українці», з 2024 року українці отримають третю платіжку за газ: "А депутати ні за що не платять"