Комітет Верховної Ради України з нацбезпеки, оборони та розвідки розпочне розгляд нового законопроєкту про мобілізацію 4 січня. Очікується, що в ході обговорення будуть заслухані думки усіх стейкхолдерів, задіяних у процесі розробки цього проєкту.

Документ, який спричинив сильні суспільні дискусії, може зазнати істотних змін. Зокрема, його перероблена версія може не включати спірні положення про обмеження прав ухилянтів від призову, скасування відстрочок для осіб з інвалідністю ІІІ групи, а також інші пункти, які викликали найбільше критики.

Серед найбільш дискутованих аспектів законопроєкту №10378 – запровадження електронних повісток, обмеження права розпоряджатися майном для осіб, які ухиляються від мобілізації, а також блокування банківських рахунків таких осіб.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець вже висловив свою критику щодо цього законопроєкту, зазначивши, що він містить норми, які суперечать Конституції України.

Лубінець наголосив, що деякі обмеження, передбачені документом, такі як заборона на операції з нерухомістю чи керування особистим транспортом, не можуть бути застосовані безкінечно та повинні бути обґрунтовані згідно з законом.