У новорічну ніч традиційно на телеканалі 1+1 транслювався новорічний випуск "Вечернього Кварталу".

Звичайно, багато українців дивилися це шоу та помітили, що студія "Квартал 95" потрапила в той же скандал, що й актори "ДизельШоу". Другі зовсім недавно невдало пожартували з українців в окупації, а кварталівці зробили те саме, висміявши жителів Скадовська, які переїхали на захід України.

Кадр із випуску "Квартал 95"
Кадр із випуску "Квартал 95"

В епізоді новорічного випуску "Вечірнього Кварталу" йдеться про жінку, яка після початку повномасштабної війни переїхала до Закарпаття. Там вона намагається говорити українською мовою, проте дуже перекручує слова. Зокрема, під час виступу українка розповіла, що вона "с*ск*товс*ка". Так, вона мала на увазі, що родом із Скадовська. Сам місцевий мешканець розмовляє ідеальною українською мовою і не може стримати сміх, коли чує, як каже переселенка.

Такий номер припав багатьом українцям не до смаку. Більше того, гумористів розкритикував мер міста, яке зараз перебуває в окупації, Олександр Яковлєв, підкресливши, що комікам слід вибачитися після цього інциденту. За його словами, місто не повинно бути об'єктом жартів. Яковлєв зазначив, що незважаючи на те, що городяни до повномасштабного вторгнення часто були російськомовними, вони добре володіють українською мовою.

У свою чергу українці у коментарі під відеозверненням міського голови назвали коміків "антиукраїнськими чудовиськами" і розкритикували їх жарти як "дурні та тупі".

У відповідь на це Юрій Великий, який зіграв закарпатця, який спілкувався з дівчиною зі Скадовська, наголосив, що гумористи вклали у цей номер виключно позитивний меседж із метою мотивувати російськомовних людей переходити на українську.

"Цей номер про людей, які у повсякденному спілкуванні не наважуються говорити українською, побоюючись того, що розмовляючи з помилками, вони якось не так виглядатимуть в очах інших людей. Тому головний меседж цього номера полягає в тому, що помилятися не соромно. Соромно у своїй країні не говорити рідною мовою, – написав він.

При цьому "95 Квартал" опублікував у сторіс свого Інстаграм-акаунту словами коміка, додавши: "Ми точно не ставили собі за мету образити когось із українців, особливо тих наших людей, які перебувають зараз під окупацією. І якщо цей номер зачепив чиїсь почуття, ми просимо вибачення".

Нагадаємо, що красуня з "МайстерШеф" Тетяна Литвинова постраждала від ракетної атаки росіян: "Сьогодні дісталося і моєму...".