В Україні, незважаючи на війну, що тривала, був ініційований другий етап ринку землі, який дозволив юридичним особам купувати землю з 1 січня. Нові правила також збільшили допустимий ліміт купівлі землі для одного суб'єкта до 10 000 га, що означає суттєве збільшення попереднього ліміту.

Відповідну інформацію повідомляє ukragroconsult.

Земельний ринок існує в Україні вже два з половиною роки і спочатку обмежувався індивідуальними покупцями, які могли придбати у власність до 100 гектарів. Відкриття другого етапу наразі припускає участь юридичних осіб, при цьому максимальний ліміт купівлі землі для одного суб'єкта господарювання збільшено до 10 тисяч гектарів.

Незважаючи на прохання фермерів відкласти другий етап до 2025 через побоювання, що великі агрохолдинги придбають землю під час війни, уряд вирішив продовжити відкриття. Фермери стурбовані тим, що у дрібних землевласників не вистачає коштів на купівлю землі, особливо з урахуванням зростання витрат на паливо, насіння та кредити.

Українська земля: скрін з відео
Українська земля: скрін з відео

Восени минулого року фермери подали петицію президенту Володимиру Зеленському з проханням про відстрочку, але уряд просунувся вперед і відкрив ферму 1 січня.

Хоча закон забороняє продаж землі іноземцям, фермери висловлюють стурбованість щодо потенційних лазівок, пов'язаних із використанням довірених осіб для купівлі української землі. Існує також побоювання, що сільськогосподарські олігархи можуть домінувати у придбанні землі, залишаючи дрібних фермерів з обмеженими можливостями.

У грудні законопроект про відстрочення другого етапу земельної реформи зареєстрував у Раді Разумків. Проте до кінця 2023 року законопроекту так і не було винесено на розгляд.

Нагадаємо, Ощадбанк приголомшив пенсіонерів: нарахування виплат більше не буде. Хто залишиться з діркою у кишені?

Раніше «Українці» повідомляли, українців чекають нові додаткові платіжки: "Оплачуватимемо повітря"

Як повідомляли «Українці», усім українцям краще присісти! Тарифи на комуналку у 2024 році можуть стати непідйомними. Цифри захмарні