У 2023 році, незважаючи на війну, що триває в Україні, уряд реалізував кілька етапів індексації пенсій. У перспективі до 2024 року очікується подальше збільшення виплат українським пенсіонерам, що супроводжується зміною системи нарахування пенсій.

Цю публікацію розмістили на сайті «today»

Заплановані пенсійні коригування у 2024 році відбуватимуться у три етапи: перший очікується на початку року, за яким будуть додаткові підвищення у березні та липні. Поряд із цим планується запровадити нову систему розрахунку пенсій.

У січні індексація пенсій торкнеться саме громадян України, які отримують мінімальні та максимальні виплати. Це пов'язано із зростанням вартості життя з 2093 до 2361 гривні. Отже, пенсіонери, які потрапляють до цих категорій, отримають або 2361, або 23610 гривень.

Крім того, у січні буде здійснено перерахунок пенсій чорнобильцям та особам, які отримують мінімальну пенсію після досягнення 65 років з повним страховим покриттям (35 років для чоловіків та 30 років для жінок).

Пенсіонери: скрін з відео
Пенсіонери: скрін з відео

Мінімальну пенсію для цих осіб планується збільшити із 2680 до 2840 гривень. У липні очікується черговий раунд індексації пенсій, внаслідок якого ці виплати підвищаться до 3200 гривень.

У березні зростуть пенсійні виплати для українців, пенсії яких планується проіндексувати. Цей процес буде заснований на бальній системі, запровадженій для забезпечення справедливих виплат пенсіонерам, які вийшли на пенсію у різний час.

Хоча складно спрогнозувати точні масштаби підвищення пенсій громадян України після індексації 2024 року очікується, що середня виплата зросте приблизно до 6000 гривень.

Нагадаємо, нові правила купівлі долара дуже засмутили українців: що враховувати і що потрібно знати

Раніше «Українці» повідомляли, як себе заспокоїти у такий скрутний час: цей доступний напій зніме тривогу та стрес

Як повідомляли «Українці», названо найкращу артистку України 2023 року: це не Кароль, Полякова чи Каменських. Як вона виглядає?