В Україні спостерігався профіцит електроенергії через зниження споживання, що мінімізувало ризик дефіциту електроенергії щонайменше на тиждень.

Відповідну публікацію розмістили на сайті «obozrevatel»

Цей профіцит пояснюється зниженням споживання, особливо у вихідні дні, коли багато офісів та підприємств закриті, а також щодо теплої зими. Проте ризик планових зупинок існує у разі різкого падіння температури чи аварійного ремонту атомних блоків.

Володимир Омельченко, директор енергетичних програм Центру Разумкова, наголосив в інтерв'ю Громадському радіо, що якщо такі відключення і відбудуться, то вони будуть тимчасовими, а не постійними. Тепла зима, за винятком прифронтових регіонів, сприяє зниженню споживання.

"Якщо це і буде, то це буде не постійно, а якийсь невеликий проміжок часу", – сказав він.

Відключення світла, фото з вільних джерел
Відключення світла, фото з вільних джерел

Омельченко зазначив, що якщо температура впаде нижче за 7-8 градусів, у країні може виникнути дефіцит електроенергії, що призведе до планових відключень у години пік, особливо з п'яти до восьмої вечора. Хоча такі сценарії є можливими, експерт також визнав, що взимку відключень може не бути.

Варто зазначити, що раніше прогнози багатьох експертів передбачали планові відключення електроенергії на початку опалювального сезону через брак потужностей і проблем безпеки, пов'язаних з російськими атаками. Проте станом на 1 січня 2024 року відключень електроенергії в Україні не було.

Нагадаємо, пенсії та зарплати українців під загрозою: Мінфін приголомшив дефіцитом грошей на 2024 рік

Раніше «Українці» повідомляли, Наталя Могилевська, після того, як потай стала мамою, раптово показала свого обранця: хто ж він?

Як повідомляли «Українці», з 1 січня в Україні в 100 разів збільшили норми на скуповування землі: благання народу виявилося до одного місця