Україна може зіткнутися з необхідністю затримки виплат пенсій, зарплат вчителям та державним службовцям на початку 2024 року, якщо не буде отримано фінансову допомогу від західних країн.

Про цю потенційну проблему повідомила перша віце-прем’єрка, міністерка економіки України Юлія Свириденко в інтерв’ю виданню «Financial Times».

За її словами, у разі відсутності достатньої зовнішньої підтримки, виплати можуть бути відкладені для близько 500 тисяч державних службовців, 1,4 мільйона вчителів, а також для 10 мільйонів пенсіонерів. Це стане значним ударом по соціальній стабільності в країні, що вже зазнала значних втрат внаслідок війни.

Свириденко зазначила, що недостатність зовнішньої підтримки може змусити українську економіку повернутися до режиму «виживання», не дивлячись на позитивні тенденції відновлення в 2023 році, коли зростання ВВП оцінювалося МВФ у 4,5%.

«Підтримка наших партнерів відіграє ключову роль, і нам потрібна ця допомога якнайшвидше. На наступний рік країні необхідна зовнішня підтримка в розмірі 37 мільярдів доларів», – підкреслила міністерка.

Ці дані засвідчують серйозні виклики, з якими Україна може зіткнутися на початку 2024 року, та важливість міжнародної підтримки для забезпечення стабільності та продовження відновлення країни після військових дій.