Дефіцит держбюджету України наступного року прогнозується у розмірі 1,57 трильйона гривень. Щоб вирішити цей суттєвий брак фінансування, влада планує покладатися на зовнішні доходи.

Однак виникають побоювання, оскільки США ще не схвалили виділення допомоги Україні, що потенційно може призвести до нестачі коштів на зарплати та пенсії у 2024 році.

Ситуація пов'язана з тим, що президент США Джо Байден запропонував сумісний пакет фінансової допомоги у розмірі $61 млрд для України, Ізраїлю та Тайваню. Однак ця ініціатива викликала розбіжності у Конгресі та схвалення не отримала. Ця пропозиція буде переглянута Конгресом. Крім того, вето Угорщини поставило під загрозу допомогу ЄС.

Міністерство фінансів України висловлює стурбованість щодо можливого несхвалення допомоги, оскільки це може створити значний фінансовий дефіцит у державному бюджеті на 2024 рік. Без очікуваної зовнішньої підтримки можуть виникнути затримки із виплатою заробітної плати та пенсій.

Гроші, допомога, фото з вільних джерел
Гроші, допомога, фото з вільних джерел

Перший віце-прем'єр-міністр та міністр економіки України Юлія Свириденко наголосила на потенційних наслідках, заявивши, що, якщо фінансова допомога не буде надана Україні, можливо, доведеться відкласти виплати, що позначиться на мільйонах громадян. Зокрема, близько 500 тисяч держслужбовців, 1,4 мільйона вчителів та 10 мільйонів пенсіонерів можуть тимчасово зіткнутися з нестачею коштів.

"Україні, можливо, доведеться затримати пенсії мільйонам громадян, зарплати вчителям та державним службовцям, якщо Захід не дасть фінансової допомоги на початку року", - повідомила перший віце-прем'єр-міністр, міністр економіки України Юлія Свириденко.

Ситуація наголошує на винятковій важливості зовнішньої фінансової підтримки для економічної стабільності України та своєчасної виплати необхідних виплат громадянам та державним службовцям.

Нагадаємо, виплати пенсій, субсидій та пільг вже збільшено: ПФУ назвав найважливіші цифри

Раніше «Українці» повідомляли, що чекає на добровольців у ТЦК: військовий розповів, що відбувається за лаштунками

Як повідомляли «Українці», ситуація критична: наближається неминучий дефіцит ключових продуктів