В Україні під час війни було відкрито другий етап ринку землі, який дозволив юридичним особам купувати землю з 1 січня. Допустимий ліміт придбання землі одним суб'єктом господарювання був збільшений у 100 разів, досягнувши 10 000 га, порівняно з попереднім лімітом - 100 га для фізичних осіб.

Відповідну публікацію розмістили на порталі «one»

Ринок землі в Україні працював два з половиною роки, але з обмеженнями. Спочатку купувати землю дозволялося лише фізичним особам, у своїй право власності обмежувалося 100 гектарами. Відкриття другого етапу тепер припускає участь юридичних зі значно збільшеним допустимим лімітом.

Фермери висловили стурбованість щодо наслідків цього рішення, закликаючи владу відкласти другий етап ринку землі до 2025 року. Вони побоювалися, що великі агрохолдинги зі значними фінансовими ресурсами скористаються цією можливістю під час війни, залишивши дрібних землевласників у невигідному становищі.

Зростання вартості таких ресурсів, як паливо, насіння та засоби захисту рослин, у поєднанні із збільшенням вартості кредитів ускладнили участь дрібних та середніх землевласників.

Восени минулого року аграрії подали петицію президенту Володимиру Зеленському із проханням перенести другий етап. Петиція отримала достатню підтримку та була покладена на стіл президентові. У відповідь президент Зеленський доручив прем'єр-міністрові Денису Шмигалю вивчити це питання.

Незважаючи на ці побоювання, уряд розпочав відкриття другого етапу ринку землі 1 січня. Хоча закон забороняє продаж землі іноземцям, фермери побоюються потенційних лазівок, таких як використання довірених осіб.

Зберігаються побоювання, що сільськогосподарські олігархи можуть набути значних ділянок землі, залишивши дрібних землевласників з обмеженими можливостями управління.

Нагадаємо, усім українцям краще присісти! Тарифи на комуналку у 2024 році можуть стати непідйомними. Цифри захмарні

Раніше «Українці» повідомляли, всіх водіїв терміново попередили: штрафів з 1 січня буде більше