У ході сеансу «Гарячої лінії» за участю Олени Болжеларської, начальника управління обслуговування населення, та Анжели Немеш, заступника начальника управління платежів, було надано таку інформацію про виплату заборгованості Пенсійного фонду:

Пенсіонери на окупованих територіях.

Усі виплати пенсіонерам, які проживають на окупованих територіях, нараховуються та зберігаються.

При деокупації чи переїзді фізичних осіб на території, що знаходяться під контролем України, необхідно особисто відвідати будь-який центр обслуговування Пенсійного фонду для відновлення виплат. Тоді ж буде здійснено пенсійні виплати за весь неоплачений період.

Заборгованість із пенсій, у тому числі за рішеннями суду.

Заборгованість із пенсії, навіть встановлена ​​рішеннями суду, документується у Пенсійному фонді України (ПФУ).

Пенсійний фонд: скрін з відео
Пенсійний фонд: скрін з відео

Щорічно на погашення пенсійної заборгованості виділяються кошти, що становлять окрему бюджетну програму.

У поточному році з виділених бюджетних асигнувань здійснено часткові виплати відповідно до рішень органів Пенсійного фонду з обліку заборгованості за 2021 та 2022 роки.

Надана інформація свідчить про те, що існують конкретні процеси вирішення пенсійних питань, включаючи нарахування та поновлення виплат пенсіонерам на окупованих територіях, а також виділення коштів на погашення пенсійної заборгованості. Особам, які постраждали в таких ситуаціях, рекомендується відвідувати центри обслуговування Пенсійного фонду для отримання додаткової допомоги та забезпечення своєчасного вирішення своїх пенсійних питань.

Нагадаємо, пенсіонерів поставили перед фактом: "поблажок" більше не буде

Раніше «Українці» повідомляли, українців приголомшили прогнозом погоди: проморозить до -26

Як повідомляли «Українці», пенсіонери навіть не здогадувалися про це: хто може отримувати середню пенсію у 8 тисяч гривень