З 1 січня 2024 року в Україні почне працювати 50 нових систем, призначених для автоматизованого обліку порушень правил дорожнього руху на її дорогах.

Сюди входить реактивація 19 комплексів, які повернули до ладу після повномасштабного вторгнення Росії в Україну, а також впровадження 31 нового пристрою управління. Про це повідомив перший заступник начальника управління патрульної поліції Олексій Білошицький.

Серед локацій, де будуть впроваджені нові або реактивовані системи, — Київ та околиці (6 комплексів), Миколаїв та прилеглі області (12 комплексів), Бориспіль (2 комплекси), Кривий Ріг (2 комплекси), Полтава, Чернігів, Вінниця, Волинь, Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська та Львівська області, а також Одеська область. Усього з 1 січня 2024 року в експлуатації буде 265 комплексів фіксації.

Камери відеоспостереження будуть стратегічно розміщені за різними адресами з акцентом на ключові точки у вказаних містах та регіонах. Основна мета цих систем — відстежувати та забезпечувати дотримання правил дорожнього руху, зокрема перевищення швидкості.

Штрафи за перевищення швидкості варіюються від 340 гривень за перевищення ліміту на понад 20 км/год до 1700 гривень за перевищення більш ніж на 50 км/год.

Варто зазначити, що розгортання таких систем спрямоване на підвищення безпеки дорожнього руху та дотримання правил дорожнього руху, але може стати темою обговорення питань конфіденційності та можливості автоматичних систем накладати штрафи.

Нагадаємо, ніколи так не робіть: типові помилки, які загрожують трансмісію автомобіля взимку

Раніше «Українці» повідомляли, Тіна Кароль без трусів забула про пристойність і блиснула своєю "бубною": у вас очі на лоб полізуть

Як повідомляли «Українці», новий закон про мобілізацію: основні зміни, які вразять українців