Незважаючи на воєнний стан, у 2024 році заплановано кілька етапів підвищення пенсій в Україні. Найбільше пощастить одній категорії пенсіонерів, яким збільшать виплати з 1 січня та з 1 квітня. Загальна сума складе 520 гривень. Про це повідомляє видання "На пенсії".

Говорити про стовідсоткову впевненість у перерахунку ще зарано, адже, якщо не буде фінансування, можливі затримки виплат пенсій та зарплат, про що вже попередили в уряді.

Проте, якщо питання з виділенням Україні фінансової допомоги буде вирішено, заплановані зміни будуть впроваджені.

Таким чином, пенсії підвищать двічі українцям, яким виповнилося 65 років. Але є ще одна умова: потрібно мати не менше 30 років стажу для жінок та 35 років стажу для чоловіків.

Це підвищення відбувається через збільшення мінімальної заробітної плати. У минулому році такого перерахунку не було, оскільки зарплата була "заморожена". У бюджеті на 2024 рік закладено підвищення мінімальної заробітної плати з 1 січня та з 1 квітня.

Так, з 1 січня 2024 року мінімальна заробітна плата має зрости до 7100 гривень.

Пенсія для громадян, які досягли 65 років, повинна становити не менше 40% від мінімальної заробітної плати. Тому розмір мінімальної гарантованої виплати для таких пенсіонерів зросте з 2680 до 2840 гривень.

З 1 квітня 2024 року мінімальна заробітна плата збільшиться до 8000 гривень, внаслідок чого зросте й пенсія для громадян віком 65 років — до 3200 грн (40% від розміру мінімалки).

Також заплановано проведення індексації у березні та перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам у квітні