В Пенсійному фонді України звернули увагу всіх пенсіонерів на важливу інформацію стосовно виплат пенсій. Пенсіонери мають лише три місяці, щоб звернутися до ПФУ, інакше частина пенсії може бути втрачена. Про це повідомляє видання "На пенсії".

Це стосується не всіх пенсіонерів, а тільки тих, хто досяг пенсійного віку і має необхідну кількість страхового стажу. Через несвоєчасне звернення за призначенням пенсії можна втратити частину виплат, причому через власну недбалість.

У Пенсійному фонді нагадали, якщо громадянин звертається за пенсією протягом трьох місяців з моменту досягнення ним пенсійного віку, нарахування проводяться з наступного дня після цієї дати.

"Якщо звернення за пенсією відбувається протягом трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку, пенсія призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку", – повідомили у ПФУ.

Варто відзначити, що день звернення за призначенням пенсії визначається як день, коли відповідний запит з необхідними документами надходить до органу Пенсійного фонду.

"Таким чином, якщо ви подасте заяву до закінчення трьох місяців після досягнення 60 років, пенсія буде призначена на наступний день після дня народження", – зазначили у ПФУ.

Якщо ж ви не встигли надати всі необхідні документи протягом 90 днів після досягнення пенсійного віку, то пенсія буде нараховуватися з дати звернення, що призведе до втрати виплат. Наприклад, якщо вам виповнилося 60 років 10 вересня, вам потрібно встигнути подати заяву та необхідні документи для призначення пенсії до 10 грудня. Якщо ви не встигли подати заяву в цей термін і звернулися до ПФУ з документами 20 грудня, то про частину виплат за трохи більше трьох місяців можна забути.

У разі подачі заяви після трьох місяців з досягнення пенсійного віку, нарахування пенсії почнуться з дати звернення, а не з наступного дня після дня народження