Наразі в Україні не планується підвищення тарифів на постачання природного газу принаймні до кінця 2024 року. Таке повідомлення надійшло від Національної комісії, яка здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), у відповідь на запит інформаційного агентства «Апостроф».

"На сьогодні регулятор не планує погоджувати будь-які рішення щодо підвищення рівнів тарифів на послуги з розподілу природного газу в рамках дії мораторію", - йдеться у повідомленні.

Що стосується тарифів на електроенергію, комісія не має повноважень встановлювати ціни на світло для населення. Державне регулювання тарифів на електроенергію здійснює Кабінет Міністрів України. Відзначається, що ринкова ціна на електричну енергію для кінцевих споживачів значно вища за фіксовані ціни для домогосподарств.

Чому тариф на газ все ж може змінитися

Олег Попенко, голова Союзу споживачів комунальних послуг України, раніше зазначав, що однією з причин можливого перегляду цін може стати накопичення боргів населенням. Проблема заборгованості може спонукати уряд до перегляду цін.

Однак, враховуючи, що багато українців перебувають у складних умовах через війну і не мають достатньо коштів для оплати комунальних послуг, поки не ясно, чи погодиться держава підвищувати тарифи на "блакитне паливо".