За новим законопроєктом про мобілізацію в Україні, процес вручення повісток військовозобов'язаним чоловікам може зазнати змін.

Адвокатеса юридичної компанії Riyako&Partners Катерина Аніщенко пояснила, що згідно з пропозиціями законопроекту, повістки буде можна вручати через електронний кабінет призовника або особисто, під підпис.

Також передбачається розширення кола осіб, які можуть вручати повістки особисто. За новими правилами, це зможуть робити або працівники поліції, або представники військкоматів.

До цього моменту, питання процедури вручення повісток не було чітко врегульоване. Зазвичай, вручення повістки відбувалося за наявності двох повноважених осіб – працівника ТЦК та представника поліції. Окрім них, документи могли вручати роботодавці, працівники ЖЕКів, голови ОСББ, але лише за наявності відповідного розпорядження начальника ТЦК.

Запропоновані зміни передбачають, що працівники ЖЕКів, голови ОСББ та інші особи також зможуть вручати повістки під особистий підпис. Це стане можливим завдяки внесенню змін до Закону України "Про місцеве самоврядування", щоб підвищити явку осіб призовного віку.