З червня українці отримуватимуть нові рахунки за електроенергію, що відображатиме підвищення тарифу з 2,63 до 4,32 грн за кВтг. Це означає, що у середньому кожна сім'я збільшить щомісячні витрати на електроенергію на 285,6 грн.

За даними «obozrevatel», більшість українських домогосподарств споживають до 170 кВтг електроенергії на місяць. Ось як нові тарифи вплинуть на щомісячні платежі:

За 170 кВтг: замість 448,8 грн нова вартість складе 734,4 грн.

За 400 кВтг: замість 1056 грн доведеться заплатити 1728 грн.

На 2000 кВтг (з електропідігрівом): тариф залишається незмінним – 5280 грн.

На 2001 кВтг (з електрообігрівом): замість 5280 грн нова вартість буде цілих 8644,3 грн.

Підвищений тариф не стосуватиметься тих, хто користується електричним котлом. Для домогосподарств з електричним опаленням з 1 жовтня до 30 квітня тариф зберігається на рівні 2,64 грн/кВтг при використанні до 2000 кВтг на місяць. Однак перевищення цього ліміту призведе до сплати повного нового тарифу за кожну кіловат-годину.

Електроенергія, лічильник, фото з вільних джерел
Електроенергія, лічильник, фото з вільних джерел

Зі зростанням тарифів на електроенергію суми житлових субсидій та пільг на комунальні послуги будуть автоматично перераховані Пенсійним фондом України. Подавати заявку на перерахунок бенефіціарам не потрібно.

У Мінсоці пояснили, що субсидії гарантують, що сім'ї не сплачуватимуть більше, ніж встановлений обов'язковий платіж за комунальні послуги. Сума обов'язкового платежу залишиться незмінною, а різницю, спричинену підвищенням тарифу, нібито компенсує держава.

Повідомляється, що субсидії отримують близько 1,8 млн. домогосподарств, при цьому середньорічна субсидія до підвищення тарифів становила 1490 гривень.

Близько 1,3 млн. домогосподарств отримують пільги, середній розмір яких до підвищення тарифів становив 1300 грн. на рік.

Нагадаємо, дача та город залишаться у мріях: в Україні рекордно подорожчала земля – власники паїв "будуть у шоколаді"

Раніше «Українці» писали, "Майбутнього у нас немає": Денис Шмигаль увів у ступор народ – тарифи відлетять у космос

Як повідомляли «Українці», нові правила отримання та виходу на пенсію: тільки не падайте