Наступної зими електрика в українців може бути лише п'ять-шість годин на день. Ситуація нібито може покращитись, якщо відновити більше пошкоджених енергетичних об'єктів та збільшити можливості імпорту електроенергії, як повідомляє «slovoidilo».

"Що стосується зими, то весь прогноз базується на двох речах: чи зможемо ми збільшити фізичну можливість імпорту електроенергії. Про це вже всі говорили, я сподіваюся, що до кінця літа або до початку опалювального сезону в нас збільшиться ця фізична можливість для імпорту... По-друге, всі атомні блоки ремонтуються зараз, щоб усе працювало взимку. По-третє, ми відремонтуємо частково те, що можна відремонтувати", - сказав Коваленко, генеральний директор компанії Yasno.

Так, наразі всі атомні енергоблоки проходять ремонтні роботи для забезпечення їхньої працездатності в зимовий час. Також проводиться частковий ремонт пошкодженої інфраструктури, що вплине на електропостачання у холодні місяці.

Погана новина полягає в тому, що пік попиту на електроенергію взимку вищий, ніж улітку.

"Тут теж ми залежимо від температури. Якщо взимку буде +10 у середньому, це буде для нас щастя. Якщо буде -15 і більше, то це для нас буде погано. Оскільки чим нижча температура, тим більше споживання на опалення", - додав гендиректор компанії Yasno.

Блекаут: скрін з відео
Блекаут: скрін з відео

Також він прогнозував, що взимку дефіцит генерації може становити 30-35%.

"Якщо відповідати на запитання: шість-п'ять годин світла для споживачів на день - це досить реально, але я думаю, що може бути краще. Це залежить від того, скільки ми відновимо. Тому щодо прогнозу на зиму: я вважаю, що потрібно готуватися, виходячи з того, що буде 5-6 годин світла на день. Але наприкінці серпня потрібно буде оновити прогноз", - сказав фахівець.

Влітку пікове споживання електроенергії на 30% вище, ніж у березні-квітні, насамперед за рахунок використання кондиціонерів та ремонту атомної електростанції.

Нині дефіцит електроенергії коливається від 15 до 25%. Однак у міжсезоння – у вересні та на початку жовтня – ситуація покращиться у міру зниження споживання.

Нагадаємо, дача та город залишаться у мріях: в Україні рекордно подорожчала земля – власники паїв "будуть у шоколаді"

Раніше «Українці» писали, "майбутнього ми не маємо": Денис Шмигаль ввів у ступор народ – тарифи відлетять у космос

Як повідомляли «Українці», готуйте останню заначку: українці заплатять обов'язковий податок вже за кілька тижнів