Для ефективної боротьби з гусеницями, що загрожують рослинам капусти, городники покладаються на натуральний і перевірений засіб - використання свіжого бадилля томатів.

Гусениці та слимаки, особливо білокрилки, відомі своєю здатністю знищувати посіви капусти. Вони швидко поїдають листя, потенційно руйнуючи цілі рослини за лічені дні. Більш того, їхня присутність може зробити капусту токсичною та непридатною їжі.

Досвідчені агрономи знають, що використання свіжих верхівок томатів дозволяє ефективно боротися із зараженням гусеницями, не вдаючись до хімічних пестицидів.

Зберіть приблизно 4 кг верхівок свіжих помідорів та помістіть у велику каструлю чи відро.

Додайте стільки води, щоб повністю покрити їх та доведіть до кипіння.

Після закипання зменшіть вогонь і дайте настоятися близько 30 хвилин. Цей процес допомагає витягти корисні сполуки з бадилля.

Потім дайте гарячій суміші охолонути до кімнатної температури.

Процідіть рідину для видалення твердих частинок. Для цього можна використовувати дрібне сито чи марлю.

Розбавте проціджений настій томатного бадилля, додавши до однієї частини настояної рідини три частини води.

Також додайте у розведений розчин 45 г господарського мила. Це допомагає покрити та задушити шкідників. Перелийте розчин у розпилювач.

Увечері, коли гусениці чи слимаки активізуються, ретельно обприскуйте розчином рослини капусти. Переконайтеся, що верхня та нижня частини добре оброблені.

Нагадаємо, час настав: чим підгодувати перець у червні для великого та солодкого врожаю – вас завалить плодами

Раніше «Українці» писали, врятуйте город після грозових злив: ці овочі можна пересіяти, щоб зберегти свою працю та врожай

Як повідомляли «Українці», ось чому наші бабусі збирали цибулю мішками: народні методи підживлення для неймовірного збору