Зважаючи на все, українська влада готується боротися з напливом уживаних товарів, прагнучи розправитися із сірими схемами, які використовуються постачальниками на цьому ринку.

Цей крок потенційно може призвести до значного зростання цін на такі товари або навіть до повної зупинки поставок, що особливо вплине на доступність дешевого одягу.

На такий розвиток подій натякнув у своєму Telegram-каналі голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетьманцев, припустивши, що зараз ведеться робота з наведення порядку в ланцюжку постачання секонд-хенду. Для багатьох українців магазини старого одягу стали основним, якщо не єдиним, джерелом оновлення гардеробу, пропонуючи речі за набагато нижчими цінами, ніж альтернативні бутіки.

Ті, хто досить кмітливий, щоб стежити за товарообігом у цих торгових точках, можуть навіть купити майже нові товари за вигідними цінами.

Проте мимовільні покупці вживаних товарів нібито ненавмисно підтримують недобросовісних дилерів, оскільки ринок уживаних товарів є основним місцем ухилення від сплати податків та інших форм фінансових злочинів.

одяг та взуття
одяг та взуття

Гетьманцев вказав на деякі поширені методи зловживань, що застосовуються постачальниками та продавцями в цьому секторі.

Одна з поширених тактик передбачає використання фіктивних контрактів заниження вартості імпортованих товарів, цим знижуючи податкові зобов'язання.

Інша схема маніпулює фіктивними компаніями з метою завищення вартості товарів, що імпортуються, що дозволяє необґрунтовано відшкодовувати ПДВ. Деякі імпортери навіть обходять мита, видаючи брендові товари за вживані, створюючи ризик здоров'ю споживачів і сприяючи недобросовісної конкуренції із законними підприємствами.

У відповідь, зважаючи на все, держава прагне посилити правила ввезення та продажу вживаного одягу, потенційно усуваючи податкові та митні преференції для таких товарів. Отже вартість цих товарів для кінцевих споживачів, ймовірно, значно зросте.

Нагадаємо, зростання пенсій влітку: кому підвищать головні виплати і на скільки – ПФУ розкрив деталі

Раніше «Українці» писали, як і чим мити дзеркала, щоб не було розлучень: вас проситимуть розкрити секрет

Як повідомляли «Українці», як відмовитися від солодкого: чому ми не можемо від нього втриматись і як із цим впоратися