Над Україною нависла загроза значного підвищення тарифів на електроенергію, що потенційно може призвести до різкого збільшення рахунків за електроенергію для мешканців.

Олег Попенко, засновник Спілки споживачів комунальних послуг, поділився цим прогнозом у нещодавньому посту у Facebook, припустивши, що ціни можуть досягти європейського рівня вже у червні.

На даний момент Міненерго не остаточно ухвалило рішення щодо нового тарифу на електроенергію для населення. Однак Попенко зазначає, що є плани підняти його до 3,5 гривень за кіловат-годину, зрівнявши чи перевищивши тарифи у таких країнах, як Норвегія, Сербія та Угорщина.

Варто зазначити, що хоча запропонований тариф відповідає тарифам деяких європейських країн або перевершує їх, середні зарплати в цих країнах набагато перевищують аналогічні показники в Україні, а середня зарплата в Норвегії вдесятеро вища.

Тарифи на світло: скрін з відео
Тарифи на світло: скрін з відео

Експерт наголошує, що українці наразі мають доступ до найменшої кількості кіловат-годин у Європі, і через майбутнє підвищення тарифів жителі можуть бути змушені скоротити споживання електроенергії, щоб керувати своїм бюджетом.

Експерти прогнозують, що підвищення цін може набути чинності вже 1 червня, що викликає побоювання щодо фінансового навантаження, яке воно може завдати українцям.

Нагадаємо, тільки не падайте: скільки доведеться платити за газ уже навесні - "інсайдерська інформація"

Раніше «Українці» писали, тариф на електроенергію зросте втричі: на яких українців уже чекають захмарні платіжки

Як повідомляли «Українці», ідентифікація пенсіонерів: що буде, якщо не пройти обов'язкової процедури