Червоні, зелені, жовті чи фіолетові болгарські перці – часті інгредієнти у меню українців. Ще б пак, солодкий перчик має низьку калорійність (26 ккал на 100 г), прискорює метаболізм, нормалізує жировий обмін речовин. А ще його регулярне вживання корисне для здоров'я зубів та ясен. Не дарма багато садівників хочуть вирощувати їх на своєму городі.

При цьому варто знати, щоб отримати рясний урожай, потрібно обов'язково використовувати добрива та правильно доглядати цю рослину. І хоч солодкий перець готовий до збирання лише через 10–12 тижнів після посадки, але це очікування окупиться: ви отримаєте безліч смачних та красивих перців.

Для перцю важливо вибрати правильний ґрунт - відмінно підійде місце на суглинистому або супіщаному, яке прогріватиме сонце.

Грунт потрібно буде присмажити: з осені до неї додають компост (1 відро) і кісткове борошно (300 г) - ця кількість йде на 1 кв. м. Навесні можна внести перегній (1 відро) та золу (1 склянку) - також із розрахунку на 1 кв. м.

А ще досвідчені садівники знають, щоб перець пішов у зріст після пересадки у відкритий грунт необхідний регулярний полив і внесення добрив. Саме тому при посадці розсади перцю на грядку прийнято додавати до лунок певні компоненти.

Що покласти в лунку при посадці перцю

  • Насамперед, деревну золу, у її складі є такі корисні речовини, як калій, кальцій та фосфор. В одну лунку достатньо насипати до 3 ложок золи.
  • Суперфосфат, що сприяє зміцненню кореневої системи та якнайшвидшої адаптації рослини в нових умовах. Для однієї лунки достатньо всього півчайної ложки цього добрива.
  • Компост або перегній, органічне добриво також допоможе культурі швидше розвиватися та формувати якісні плоди. Для добрива достатньо буде полсовка лопати компосту або перегною. Якщо ґрунт удобрювався перегноєм восени, навесні можна його не вносити в лунку.
  • Замочене в окропі лушпиння цибулі — воно не тільки збагатить землю мікроелементами, а й запобігає всіляким шкідникам і інфекціям.

Нагадаємо, як легкого і швидко позбутися бур'янів на городі та будь-якій ділянці: ефективні хитрощі та секрети

Раніше «Українці» писали, гладіолуси вимахають під півтора метри: коли їх треба садити у відкритий ґрунт і що треба знати

Як повідомляли «Українці», таких великих яблук у вас ще не було: чим треба підгодувати яблуню навесні для казкового врожаю