2024 року аграрії очікують помітного зростання цін на спаржу: прогнозується, що ціни зростуть на 50 гривень за кілограм і досягнуть 400 грн. Цей стрибок цін насамперед пояснюється зростанням вартості робочої сили та ресурсів у сільськогосподарському секторі.

Як повідомляє "Агропортал", зростання цін оцінюється приблизно в 12%, внаслідок чого роздрібна ціна становитиме 400 грн/кг порівняно з минулорічними 350 грн/кг. Проте точну ціну буде підтверджено лише після початку масового збирання врожаю.

Незважаючи на очікування підвищеного попиту, фермери виявляють обережність через можливі невдачі внаслідок непередбачених обставин, таких як несприятливі погодні умови.

Ранні сходи рослин через аномальне потепління є ризиком, оскільки наступні заморозки можуть призвести до значних втрат урожаю: великі виробники можуть зіткнутися з потенційними втратами до 30%, а дрібніші — з ризиком повної втрати.

Спаржа
Спаржа

Трудомісткий характер збору спаржі ще більше посилює зростання цін: очікується, що витрати на ручну працю зростуть на 15% у 2024 році. Крім того, прогнозується, що витрати, пов'язані з біологічними продуктами та іншими ресурсами, збільшаться на 12%.

Також за останнє десятиліття популярність спаржі серед споживачів різко зросла, що обумовлено як зростанням попиту, так і сприятливими умовами вирощування.

В результаті інтерес фермерів до вирощування різко зріс: за п'ять років посівні площі потроїлись і досягли 100-120 га. Однак окупація Херсонської області призвела до дефіциту врожаю спаржі, що зазвичай становить 600-800 тонн.

Так, це говорить про те, що великі агрохолдинги можуть відмовитись від вирощування цієї культури.

Нагадаємо, треба знати свої права: як нас дурять супермаркети

Раніше «Українці» писали, не погрожуйте свій організм: скільки яєць можна з'їдати в день без шкоди для здоров'я

Як повідомляли «Українці», ви залишитеся без урожаю: що ні в якому разі не повинно рости поряд із виноградом