В Україні споживачам електроенергії, викритим у порушенні закону та ухиленні від сплати, загрожують великі штрафи. За даними "Вінницяобленерго", тарифи на викрадену електроенергію зросли втричі і становлять від 6,03 до 8,79 грн за кВтг залежно від часу доби.

Для порівняння, стандартний тариф на електроенергію для побутових споживачів становить 2,64 грн/кВтг. Отже, споживачі, які сплатили 50 кВтг "за законом", витратили б 132 грн.

У "Вінницяобленерго" уточнили, що раніше для оцінки збитків від несплати використовувався тариф, який визначав вартість електроенергії для споживача. Однак тепер цей тариф замінено ціною, яка враховує витрати на придбання 1 кВтг електроенергії, а також витрати на розподіл та передачу.

Тарифи на світло: скрін з відео
Тарифи на світло: скрін з відео

Хоча тарифи на передачу та розподілення електроенергії залишаються постійними та затверджуються НКРЕКП, середня ціна купівлі на балансуючому ринку визначається ретроспективно і може коливатися щомісяця.

Таким чином, споживачі, які займаються розкраданнями електроенергії, будуть не тільки зобов'язані платити за всю спожиту електроенергію, але й штрафуватимуться.

"Для домашніх споживачів ця ціна буде майже втричі вищою - не 2,64 грн/кВтч (затверджений тариф на електроенергію), а від 6,03 до 8,79 грн/кВтч", - наголосили у Вінниціобленерго.

Нагадаємо, ідентифікація пенсіонерів: що буде, якщо не пройти обов'язкової процедури

Р«Українці» писали, революційні нововведення: українців попередили про зміну системи відплати комуналки

Як повідомляли «Українці», мільйони пенсіонерів чекали на це: пенсії зростуть вже у квітні – кому пощастить і скільки доплатять