У Чорнобильській зоні, де населення ведмедя стабільно збільшувалася ще до початку повномасштабного російського вторгнення, на Поліссі спостерігався новий вид хижака - звичайний або золотий шакал.

За повідомленням адміністрації біосферного заповідника, на околицях Луб'янки помічена собача тварина, схожа на вовка. Цей хижак, відомий як шакал, має відмінні риси, такі як вужча і загострена морда в порівнянні з вовком, і він менший за розміром. Шакал відомий своїм падальщиком та здатністю адаптуватися до антропогенних ландшафтів, що дозволило йому розширити свій ареал на початку 21 століття.

Шакал
Шакал

Хоча сліди шакала спостерігалися в заповіднику і раніше, нещодавні спостереження самого хижака викликають питання, чи він тимчасовим відвідувачем чи має намір оселитися в заповіднику назавжди.

Цікаво, що в заповіднику протягом кількох років жив як мінімум один бурий ведмідь, причому час від часу його бачили фотопастками. Минулого року в Опачицькому відділі природничо-наукових досліджень співробітники виявили сліди присутності ведмедя, у тому числі сліди кігтів на ялині та хутро, що прилипло до смолистого стовбура.

Сліди шакала
Сліди шакала

Зібране хутро було відправлено на подальший аналіз, а в цьому районі було встановлено фотопастки, сподіваючись зафіксувати більше випадків спостереження ведмедя в майбутньому.

Нагадаємо, як красиво пофарбувати яйця на Великдень: проста хитрість змусить звернути увагу саме на вас

Раніше «Українці» писали, виросте великою, корисною та дуже смачною: коли і як треба садити картоплю для рясного врожаю

Як повідомляли «Українці», не всі господині про це знають: як насправді потрібно зберігати суп у холодильнику