Для когось спадщина це довгоочікуваний подарунок долі, а для іншої людини може бути й тягарем. У будь-якому випадку необхідно знати правила оформлення спадщини у 2024 році.

Так, 30 січня 2024 року набули чинності Закони №3450-IX та №3449-IX, якими вносяться зміни до порядку відкриття та оформлення спадщини.

У Міністерстві юстиції розповіли про основні новації цих законів. Зміни стосуються нормування правовідносин під час воєнного стану.

Зазначається, що основні зміни стосуються визначення місця відкриття спадщини. Відтепер місцем відкриття спадщини стане останнє місце проживання людини.

Якщо ж останнє місце проживання спадкодавця невідоме, то місцем відкриття спадщини вважатимуть місце знаходження або нерухомого майна або його основної частини, або за відсутності нерухомого майна - місцезнаходження основної частини рухомого майна, - додали в міністерстві.

Якщо ж людина останнім часом проживала за кордоном, то місце відкриття спадщини визначатиметься відповідно до Закону України "Про міжнародне право".

Нове законодавство встановлює особливості щодо обчислення строків при наслідуванні на час дії на території України військового стану та протягом двох років з дня його припинення чи скасування. За загальним правилом для прийняття спадщини цивільним законодавством встановлено термін 6 місяців, який обчислюється з дня смерті особи. Якщо смерть фізичної особи зареєстрована не пізніше, ніж за один місяць від дня смерті такої особи, строки, визначені ЦК України, щодо успадкування обчислюються з дня державної реєстрації смерті спадкодавця.

Читайте також:

Зняти квартиру в Києві: скільки це зараз коштує і як змінилися ціни

Доведеться віддати останні гроші: українцям тотально піднімуть податки

Відріжуть, заберуть і заблокують: що можна втратити через борги з комуналки. Навіть пенсіонерів не помилують