Українські біженці у Німеччині та, можливо, інших країнах ЄС зіткнулися з проблемами у зв'язку із процесом продовження статусу тимчасового захисту. Уряд Німеччини продовжив термін дії тимчасового захисту, що символізується пластиковою карткою посвідки на проживання ( Aufenthaltstitel ), для допомоги українським біженцям в умовах війни в Україні.

Проте дотримання та визнання цього продовження, схоже, непослідовне на різних кордонах та контрольно-пропускних пунктах ЄС, що створює труднощі з пересуванням українців усередині блоку.

Основні відомості:

Статус тимчасового захисту для українців у Німеччині, вказаний у пластиковому виді на проживання, мав скінчитися 4 березня. Влада Німеччини продовжила термін дії цих дозволів без необхідності фізичного оновлення документа.

Незважаючи на офіційне продовження, українські біженці повідомляли про проблеми на кордонах ЄС, такі як відмова у польотах та тривалі перевірки на прикордонних переходах через відсутність широкого визнання продовженого терміну дії дозволу.

Біженці стикалися з вимогами надати додаткові докази свого законного проживання в ЄС, особливо в Німеччині, декому доводилося пред'являти договори оренди або вести тривалі переговори з чиновниками.

Тим, хто стикається з такими труднощами, рекомендується мати при собі друковану версію офіційного повідомлення уряду Німеччини про продовження дозволу або додатку до Шенгенського прикордонного кодексу, в якому вказується термін дії дозволу до березня 2025 року.

Порада українським біженцям:

Майте при собі відповідну документацію: завжди майте під рукою будь-які повідомлення уряду Німеччини про продовження вашого посвідки на проживання. Було б корисно мати при собі роздрук відповідного розділу Шенгенського прикордонного кодексу.

Будьте в курсі: регулярно перевіряйте оновлення про свій правовий статус або зміни у ваших правах на поїздки в межах ЄС. Для отримання точної інформації зверніться до офіційних урядових порталів та новин, які заслуговують на довіру.

Зверніться за юридичною допомогою. Якщо ви зіткнулися з постійними проблемами або вам відмовлено у в'їзді на підставі вашого статусу проживання, можливо, буде корисно звернутися за порадою до юрисконсульта або в організацію підтримки біженців.

Обмін інформацією. Взаємодія з іншими біженцями через соціальні мережі чи громадські форуми може дати цінні поради та стратегії вирішення цих проблем.

Ця ситуація наголошує на гострій необхідності ефективного спілкування між владою країн-членів ЄС та наголошує на практичних труднощах, з якими стикаються біженці, незважаючи на політику, спрямовану на їх підтримку.

Нагадаємо, пенсіонерів вирішили поставити на облік до ТЦК: хто потрапляє до списку

Раніше «Українці» писали, відома українська актриса натякнула на завершення кар'єри: несамовита мова викличе сльози

Як повідомляли «Українці», бронь від мобілізації: у Раді розповіли, хто її отримає