Українці, які мешкають у Польщі з обмеженими можливостями, тепер можуть претендувати на фінансову допомогу у розмірі від 600 до 4000 злотих (від 5000 до 38 000 гривень), повідомляє Управління соціального страхування Польщі.

Допомога доступна українцям, які офіційно проживають у Польщі, особам, які мають громадянство Європейського Союзу або законне проживання та дозвіл на роботу в Польщі, а також особам, які мають висновок WZON (комісії з оцінки інвалідності) із зазначенням необхідного рівня підтримки.

Кандидати повинні мати щонайменше 70 балів, і допомога надається залежно від необхідного рівня підтримки:

87-100 балів: допомога буде надана у 2024 році.

78-86 балів: допомога буде надана у 2025 році.

70-77 балів: допомога буде надана у 2026 році.

Гроші: скрін з відео
Гроші: скрін з відео

Люди з обмеженими можливостями також можуть отримувати допомогу у розмірі від 40% до 220% залежно від набраних балів та права їх опікунів на допомогу по догляду після 31 грудня 2023 року. Фінансова допомога не залежить від доходу людини з інвалідністю.

Щоб подати заявку на допомогу в Польщі, особи з обмеженими можливостями повинні звернутися до Комісії з оцінки інвалідності (WZON) та надати необхідні документи, у тому числі медичний документ про інвалідність, довідку про інвалідність та висновок WZON, дійсний до семи років.

Після цього заявники можуть подати електронну заяву в ZUS у різний спосіб, такі як електронний банкінг, платформа електронних послуг ZUS або за допомогою юриста.

Нагадаємо, удар у спину від Польщі: найважливіші продукти сильно подорожчають через блокаду кордону

Раніше «Українці» писали, нова гуманітарна допомога: як зареєструватися та отримати

Як повідомляли «Українці», в Україні склався тривожний сценарій: нардеп раптово "рубав" гірку правду