Щоб забезпечити рясний урожай перцю в червні, досвідчені агрономи дали кілька простих та ефективних порад:

Мульчування та підв'язування.

У міру зростання перців прив'язуйте їх до кілків, щоб вони не падали під власною вагою. У кожного сорту різні потреби, тому відповідним чином коригуйте свій підхід.

Мульчування зберігає вологість ґрунту, підтримує температуру ґрунту, захищає коріння від спеки і запобігає утворенню кірки на ґрунті від частого поливу.

Використовуйте солому для мульчування, але не відразу після посадки. Зачекайте, поки ґрунт як слід прогріється, зазвичай на початку червня.

Мульча допомагає зберегти поживні речовини і підтримує розвиток коренів, що призводить до кращого росту і врожайності.

Без неї ґрунт може швидко втратити поживні речовини, а перець може постраждати від температурного стресу, що знижує його солодкість і потенціал росту.

Мульчування істотно впливає на врожайність, знижує потребу в поливі та розпушуванні, створює ідеальні умови для росту перцю.

Видалення коронної квітки.

Коронну квітку, першу квітку, яка з'являється на рослині перцю, слід видалити. Така практика сприяє більш рівномірному дозріванню та збільшенню кількості плодів, що дозрівають одночасно.

Це видалення призводить до швидшого збирання урожаю, що особливо корисно для пізніших сортів, оскільки дозволяє уникнути пікової літньої спеки і максимізувати потенціал врожайності.

Перець, кадр із відео
Перець, кадр із відео

Правильне годування та соленостійкість.

Перцю корисне збалансоване харчування з акцентом на калій, фосфор і магній, а чи не надлишок азоту.

Харчові потреби для формування 1 т продукції включають приблизно 4,0-5,6 кг азоту, 1,2-2,1 кг фосфору та 5,2-6,7 кг калію.

У початкових підживленнях особливу увагу слід приділяти калію, фосфору та магнію, щоб підтримати зростання листя, розвиток коріння, цвітіння та плодоношення.

Використовуйте прості добрива, такі як монофосфат (близько 7 г/10 л) або калійна селітра (близько 12-15 г/10 л).

Слід включати магній, калій та інші незамінні мікроелементи, бажано у вигляді комплексних мікродобрив.

Перець чутливий до солі, тому часті невеликі порції краще, ніж рясні та нечасті. Це стосується як хімічних добрив, так і органічних речовин, таких як зола.

Уникайте рясного внесення азоту та органічних речовин у червні, оскільки вони можуть стимулювати зростання листя, а не розвиток плодів. Органіку краще використовувати для підготовки ґрунту перед посадкою.

Нагадаємо, коли і як підгортати картоплю, щоб збирати врожай вантажівками: народні хитрощі наших дідусів

Раніше «Українці» писали, кабачки зберете набагато раніше, ніж усі сусіди: хитрощі досвідчених агрономів для рекордного врожаю

Як повідомляли «Українці», диво-добрива зі старої картоплі зробить ваш город як у царів: урожай буде в рази сильнішим