Через регулярні відключення електроенергії багато мешканців українських міст розглядають альтернативні джерела електроенергії, часто віддаючи перевагу генераторам, розміщеним на балконах. Однак це може призвести до штрафу і пов'язано з низкою ризиків, як повідомляє «obezrevatel».

Повідомляється, що розміщення генератора на балконі може призвести до штрафів через шумове забруднення та загрозу безпеці.

Вони видають значний шум, а згідно із санітарними нормами України допустимі рівні шуму поблизу житлових будинків становлять:

Денний час: 55-70 дБ.

Нічний час: 45-60 дБ.

Усне попередження або штраф становлять у розмірі 5-15 неоподатковуваних мінімумів доходів фізичних осіб (85-255 грн) та 15-30 – юридичних осіб (255-510 грн).

Повторні порушення можуть спричинити штрафи у розмірі 15-30 мінімальних розмірів доходів фізичних осіб (255-510 гривень) та 50-150 мінімальних розмірів доходів для юридичних осіб (850-2550 грн) з конфіскацією самого генератора.

Як повідомляється, генератори роблять гучний шум та небезпечні викиди чадного газу. Також вони спалахують або вибухають через неправильну експлуатацію.

Генератор
Генератор

Крім цього, правила пожежної безпеки вимагають, щоб паливні генератори були встановлені на відкритому повітрі на відстані не менше шести метрів від вікон, дверей та гаражів.

Інверторні та акумуляторні генератори: це безпечніші варіанти. Вони повинні бути повністю закриті правильною синусоїдою та повинні бути вжиті відповідні заходи пожежної безпеки.

Радиться постійно вимірювати рівень токсичних газів у квартирі.

Також було зазначено, що сусіди можуть повідомити поліцію про шумове забруднення, а вона вже документує порушення.

Після цього складається протокол, допитуються свідки та справа передається до суду для винесення штрафного рішення.

Нагадаємо, діставайте корвалол: у червні прийдуть нові платіжки за світло – скільки платитимемо щомісяця

Раніше «Українці» писали, отож звідки захмарні платежі: пристрої, які крутять електроенергію, коли ними не користуються

Як повідомляли «Українці», скільки годин на день не буде світла взимку: у YASNO приголомшили українців