Пенсійний фонд України повідомив, що хоча індексації та перерахунків пенсій улітку не буде, деякі пенсіонери побачать збільшення своїх виплат за рахунок спеціальних надбавок.

Пенсіонери віком 70 років і старші мають право на спеціальну пенсійну допомогу за віком. Ця додаткова виплата автоматично розраховується та додається у місяці досягнення людиною зазначеного віку.

На даний момент надбавки такі:

Вік від 70 до 74 років: 300 гривень.

Вік від 75 до 79: 456 грн.

Вік 80 і більше: 570 гривень.

Доплати за віком надаються лише у випадку, якщо загальна сума пенсійних виплат становить менше ніж 10 340,35 гривень.

У червні буде підвищено пенсію для тих, хто має право на надбавку за вислугу років. Перерахунок цих пенсій розпочався у квітні, але затягнувся через графік звітності щодо виплати ЄСВ за перший квартал 2024 року, який був зданий до 10 травня.

Пенсійний фонд
Пенсійний фонд

Хто має право?

«Пенсії автоматично перерахують пенсіонерам, які після призначення/попереднього перерахунку пенсії продовжували працювати і на 1 березня 2024 року придбали 24 місяці страхового стажу або які відпрацювали менше 24 місяців, але після призначення або попереднього перерахунку пенсії минуло два роки», - йдеться у повідомленні ПФУ.

Поточний розмір надбавки за вислугу років становить 23,61 гривні за кожний рік додаткового стажу. Точний розмір допомоги розраховуватиметься індивідуально, виходячи з конкретних даних кожного пенсіонера.

Нагадаємо, платіжки більше не страшні: пенсіонери можуть зовсім не платити за комуналку

Раніше «Українці» писали, пенсіонери схопилися за серце: кого позбавлять і так мізерних виплат

Як повідомляли «Українці», пенсії без стажу – міф чи реальність? На що можуть розрахувати українці