Для боротьби з колорадськими жуками, як тільки картопля почне рости, немає необхідності інвестувати у дорогі хімікати. Ефективні народні засоби можуть допомогти вирішити проблему, як запевняють агрономи.

Ручне видалення шкідників залишається одним із найефективніших та екологічно чистих методів. Хоча найкраще підходить для невеликих територій, вирішальне значення має ретельний ручний збір жуків. Зверніть особливу увагу на нижню сторону листя картоплі, оскільки саме тут самки відкладають яйця.

На великих картопляних полях, де ручне видалення недоцільно, ефективним може бути посипання картопляних кущів золою. Робити це слід вранці, коли листя ще вологе від роси або після дощу. На одну сотку картоплі потрібно приблизно 10 кг золи. Зазвичай одноразове застосування призводить до загибелі як личинок, і дорослих жуків протягом одного-двох днів.

Колорадський жук
Колорадський жук

Інший варіант – використовувати березовий дьоготь. Розведіть 100 мл дьогтю в 10 л води і обприскуйте цим розчином рослини тричі на тиждень.

Настоянка з лушпиння цибулі також корисна. Для приготування 300 г лушпиння цибулі заваріть в 10 л гарячої води (70-80°С) на добу.

Полин - ще один союзник у боротьбі з колорадським жуком. 300 г подрібненої трави полину змішати з 1 склянкою золи, потім настояти суміш 10 л гарячої води протягом трьох годин.

Нагадаємо, секрет підгодівлі полуниці у травні для солодких та великих ягід: зробіть це прямо зараз

Раніше «Українці» писали, коли цього року викопувати картоплю для рекордного збору: відер і мішків не вистачить

Як повідомляли «Українці», вам відер не вистачить: як і чим підгодувати черешню, вишню та зливу для потрійного врожаю