В Україні планують скасувати кримінальну відповідальність за дрібні крадіжки і натомість вводити штрафи до 8500 гривень з альтернативою громадських робіт, як повідомляє «obozrevatel».

Згідно із законопроектом, викладеним у законопроекті № 11068, прийнятому у першому читанні на сесії 22 травня, розкрадання майна на суму до 4542 гривень вважається дрібним.

Законопроект спрямований на декриміналізацію крадіжок у межах цього порога, запровадивши при цьому значні штрафи. За словами представника "Голосу" Ярослава Железняка, законопроект спрямований на:

За розкрадання майна на суму до 757 гривень накласти штраф до 850 гривень або громадські роботи терміном від 20 до 30 годин, або адміністративний арешт терміном до п'яти діб.

За крадіжку накласти штраф від 850 до 5100 гривень, або 30-40 годин громадських робіт, або виправні роботи терміном до одного місяця мінус 20% заробітку, або адміністративний арешт на 5-10 діб за крадіжку у розмірі від 757 до 4552 гривень.

Гроші: скрін з відео
Гроші: скрін з відео

За повторну крадіжку на будь-яку із зазначених сум штраф становитиме від 5100 до 8500 гривень, або 40-60 годин громадських робіт, або виправні роботи 1-2 місяці з вирахуванням 20% із зарплати, або адміністративний арешт на 10-15 діб.

Наразі кримінальна відповідальність настає за розкрадання майна на суму, що перевищує 302,8 гривень. В обґрунтування законопроекту включено посилання на судові рішення, наприклад, у справі про те, що людину засудили до 3,5 років позбавлення волі за крадіжку підгузків на суму 356 гривень для дитини.

Для того, щоб законопроект набув чинності з новими правилами, його ще необхідно розглянути у другому читанні.

Нагадаємо, "Ми повертаємось у доісторичний період": комунальні послуги в Україні стануть розкішшю

Раніше «Українці» писали, як залучити до будинку багатство та удачу: просто застосуйте те, що є у кожного на кухні

Як повідомляли «Українці», тепер повістки вручатиме начальство і "доставлятиме" працівників до ТЦК: готуйте рюкзаки