Новий юліанський календар, запропонований сербським астрономом і фізиком Мілютіном Міланковичем і схвалений Вселенським Патріархом Мелетієм IV у 1923 році, є календарною системою, що поєднує в собі аспекти григоріанського та юліанського календарів. Про це повідомляє "hyser".

Його основна мета - примирити різницю між громадянським (григоріанським) календарем і календарем православної церкви, особливо щодо фіксованих дат свят.

Однією з ключових особливостей новоюліанського календаря є дотримання пасхалійського методу визначення дати Великодня. Пасхалія, встановлена Нікейським собором 325 року, наказує святкувати Великдень у першу неділю після першого повного місяця після весняного рівнодення.

Великодня Паска
Великодня Паска

Незважаючи на спроби синхронізувати фіксовані дати у різних календарях, новоюліанський календар, як і раніше, зберігає традиційний метод розрахунку дат Великодня, що може призвести до розбіжностей між православними та католицькими святкуваннями.

Цього року православний Великдень в Україні припадає на 5 травня, тобто через місяць після католицького Великодня через відмінності.

Нагадаємо, крафін замість традиційної паски: унікальний рецепт на честь великого свята, від якого всі ахнуть

Раніше «Українці» писали, так пекли наші бабусі: рецепт ароматного та ніжного паски, який передавали з покоління до покоління

Як повідомляли «Українці», як гарно пофарбувати яйця на Великдень: проста хитрість змусить звернути увагу саме на вас