Півонії по праву називають справжньою окрасою червневого саду. Ще б пак, вони захоплюють своїми великими пишними квітами і приємним ароматом. До речі, поряд з півоніями можна посадити практично що завгодно, але є у цих квітів і небажані сусіди: високі дерева з широкими кронами, плодові чагарники, а також конвалії, які активно розростаються.

Стало відомо, що ідеальними сусідами півонії на клумбі є рослини зі схожими вимогами до умов вирощування. Так, півонії відносяться до дуже світлолюбних рослин, а ще вони бояться протягів і холодних вітрів. Тому садити півонії потрібно на сонячному, добре захищеному від вітру місці. А ось посаджені в тіні, півонії погано зростатимуть і можуть відмовитись квітнути.

Про це пише Hyser.

Крім того, півонії люблять добре окультурені суглинисті ґрунти, з глибоким заляганням ґрунтових вод та слабокислою реакцією середовища. Глинисті ґрунти покращують шляхом піскування, в піщані додають глину. Кислі ґрунти розкислюють шляхом внесення 200-400 г вапняних матеріалів.

А ще потрібно враховувати, що півонії завдяки великим розмірам кущів і красивим великим квіткам вимагають великого "особистого простору".

Ось і виходить, що добрими компаньйонами для півонії є хризантеми, флокси, астильба, лілії, лілійники, сибірські та бородаті іриси, хуртовинні гортензії, туя, самшит, ялівець, жасмин, жимолість, чубушник, дейція, флокси, маки, гвоздики, наперстянки, дзвіночки.

При цьому сусідів переважно садити навколо групи півонії. Якщо посадити дрібні рослини між кущами, то догляд буде скрутним.

Півонії в саду
Півонії в саду

Унікальні ландшафтні композиції можна створити, якщо оточити кущі півонії лікарськими травами. Найкращим вибором будуть шавлія, собача кропива, аптечна ромашка, манжетка, шерстистий чистець, товстолистий бадан. Ці рослини поєднують користь із декоративністю.

А ось садити півонії біля дерев з розлогою кроною та рослин, що активно дають поросль (малина, глід, злива, вишня) не можна.

Крім того, півонії не уживаються з черемхою, абрикосом, смородиною, агрусом, голубкою, чорницею, бузком, трояндами, конвалії, волошки, полином, фалярисом і лютиковими.

Читайте також:

Вони притягують невдачі та біди: які рослини в жодному разі не можна садити у дворі

Як легкого і швидко позбутися бур'янів на городі та будь-якій ділянці: ефективні хитрощі та секрети

Колорадський жук, попелиця та кліщі зникнуть з городу та саду: просто посадіть цю гарну рослину