2024 року аграрії прогнозують значне зростання вартості спаржі: очікується, що ціни зростуть на 50 грн за кілограм і досягнуть 400 грн/кг. Цей стрибок цін насамперед пояснюється зростанням витрат на робочу силу та ресурси у сільськогосподарському секторі.

За даними "Агропорталу", зростання цін оцінюється приблизно в 12%, що відповідає роздрібній ціні 400 грн/кг порівняно з торішніми 350 грн/кг. Проте точну ціну буде підтверджено лише після початку масового збирання врожаю.

Незважаючи на очікування збільшення попиту, фермери виявляють обережність через потенційні невдачі через непередбачені обставини, такі як несприятливі погодні умови. Раннє пробудження рослин через аномальне потепління становить ризик, оскільки наступні заморозки можуть призвести до значних втрат урожаю – до 30% для великих виробників та загальних втрат для дрібніших.

Трудомісткий характер збору спаржі ще більше посилює зростання цін: витрати на ручну працю зростуть на 15% у 2024 році. Крім того, витрати, пов'язані з біологічними продуктами та іншими ресурсами, зросли на 12%.

Спаржа
Спаржа

За останнє десятиліття спаржа завоювала популярність серед споживачів, що обумовлено як зростанням попиту, так і сприятливими умовами вирощування. Отже інтерес фермерів до вирощування спаржі суттєво зріс: за п'ять років посівні площі потроїлися і становили 100-120 гектарів. Однак окупація Херсонської області призвела до недобору врожаю спаржі, який становив 600-800 тонн.

Незважаючи на проблеми, деякі експерти з сільського господарства вважають, що вирощування спаржі залишається життєздатним, особливо для середніх та дрібних сімейних ферм, оскільки великі агрохолдинги можуть відмовитися від цієї культури.

Нагадаємо, готуйте сумки та мішки: в Україні обвал цін на ключові продукти

Р«Українці» писали, рекордний урожай помідорів вам точно забезпечений: просто посадіть поруч цю рослину

Як повідомляли «Українці», як правильно годувати курей, щоб вони мчали, як "верстат": будете їсти глазунню і омлет щодня