Дізнайтеся, як зібрати картоплю швидше та ефективніше без допомоги експертів.

Рання картопля багата на необхідні поживні речовини, такі як вітамін С для здоров'я шкіри, В1 для вивільнення енергії та інші вітаміни групи В, що мають вирішальне значення для здоров'я клітин.

Різновиди:

Ультрарання картопля – Імпала, Лідер, Скороспілка, посухостійка Рів'єра – дають врожай молодої картоплі вже через 45–60 днів після посадки. Інші ультраранні варіанти включають Синьооку, Беларозу, Орлу, Сенсацію, Санте, Ласунок та Ред Скарлет. Гібридний сорт Метеор відрізняється м'якоттю і 45-денним терміном дозрівання.

До ранньостиглих сортів картоплі, з терміном вирощування 60-75 днів, відносяться Кам'янський, Торнадо, Христина, Інфініті, Есме, Любава, Ред Леді, Кармен, Ароза, Колетт, Тріумф, Констанція, Невський, Гулівер.

Середньорання картопля дозріває через 75-85 днів після проростання. Серед нього є кольорові сорти, такі як «Гурман» із фіолетовою м'якоттю та «Сюрприз» із рожевою м'якоттю.

Час посадки:

Остерігайтеся пізніх заморозків, які можуть нашкодити саджанцям заввишки більше 3-4 см. Садіть картоплю в рекомендовані для вашого регіону терміни та стежте за температурою ґрунту (не нижче +8 °С) та прогнозами погоди.

В Україні рекомендований час посадки:

Північ, Схід: 25-30 квітня.

Захід: 1–10 травня.

Закарпаття: 10-20 квітня.

Центральні регіони: 1-10 квітня.

Південь: 20-30 березня.

Посадка та вирощування:

Перед посадкою картоплю витримують у півтіні за температури +4...+16°С протягом чотирьох тижнів, щоб стимулювати проростання.

Для захисту від інфекцій рослини, що проросли, обробіть біофунгіцидами типу «Фітоспорина-М».

Садіть на глибину 6-12 см, враховуючи тип ґрунту та розмір, і стежте за тим, щоб паростки були звернені вгору.

Спосіб посадки (лунки або борозни) вибирайте залежно від типу ґрунту, з відстанню між кущами 25-30 см у рядах та 60-70 см між рядами.

Також поливайте розсаду сухими джерелами, регулярно розпушуйте ґрунт і підгортайте кущі протягом усього вегетаційного періоду.

Для швидкого збирання врожаю:

Висаджуйте розсаду в приміщенні в пластикових пляшках, що розрізають, у приміщенні з температурою вище +15°С, потім після останніх заморозків пересадіть її на відкрите повітря.

Використовуйте дренаж із щебеню на дні пляшок для кращого контролю вологості.

Пересадіть саджанці в садок у травні, і через 1-2 тижні вони зацвітуть і будуть готові до збирання врожаю після 10 червня.

Нагадаємо, врожай буде набагато більшим і смачнішим: що потрібно обов'язково зробити з фруктовими деревами в березні

Р«Українці» писали, ні в якому разі нічого не висаджуйте: названі заборонені дні для розсади в квітні за місячним календарем

Як повідомляли «Українці», стосується всіх, хто має дачі, села та городи: українців штрафуватимуть на величезні суми