Верховна Рада України в даний час приділяє особливу увагу посиленню мобілізаційних процесів законодавчими засобами, відображаючи зусилля країни, що продовжуються, щодо зміцнення свого оборонного потенціалу в умовах війни.

Відповідну публікацію розмістили на сайті «enovosty»

Значну частину цих зусиль укладено у пропозиціях щодо внесення змін до законопроекту № 10449, який спрямований на посилення мобілізаційних рамок усередині країни.

Одним із помітних запропонованих змін є запровадження вимоги про обов'язковий військовий облік для військових пенсіонерів та пенсіонерів різних правоохоронних органів та органів державної служби. Цей крок покликаний гарантувати, що люди, які мають цінний досвід і навички, будуть враховані і можуть бути легко мобілізовані у разі потреби. До категорій громадян, яких торкнеться дана пропозиція, належать:

Національна поліція України;

керівного та рядового складу Міністерства внутрішніх справ України;

Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, органів та підрозділів цивільного захисту;

Державне бюро розслідувань;

Державної кримінально-виконавчої служби України;

Служби судової охорони;

Державної податкової служби;

Державної митної служби;

Бюро економічної безпеки України

Мобілізація: скрін з відео
Мобілізація: скрін з відео

Ці особи віком від 18 до 60 років, звільнені від служби з будь-якої причини, включаючи вихід на пенсію, повинні будуть зареєструватися в ТЦК та СП протягом 60 днів з моменту набрання чинності законом. Ця вимога спрямована на оптимізацію та посилення процесу мобілізації шляхом забезпечення того, щоб держава мала точний та повний реєстр усіх осіб, які потенційно можуть бути призвані на службу.

Законодавчий процес щодо цих змін є широким: Комітет Верховної Ради з національної безпеки розглянув понад 4000 поправок до урядового законопроекту. Таке ретельне вивчення наголошує на складності та значущості запропонованого закону, оскільки він прагне збалансувати необхідність ефективної стратегії мобілізації з правами та обов'язками громадян.

Війна і ситуація з безпекою в Україні вимагають вжиття таких заходів, оскільки країна продовжує адаптувати свої оборонні стратегії для відображення загроз, що розвиваються. Включаючи досвідчених військових та військовослужбовців у свої плани мобілізації, Україна прагне підвищити свою оборонну позицію та готовність до будь-яких майбутніх викликів.

Нагадаємо, частина пенсіонерів може втратити свої виплати: чиї пенсії під загрозою

Раніше «Українці» писали, електронних повісток не буде: нардеп розповів, що чекає на українців

Як повідомляли «Українці», бронь від мобілізації: у Раді розповіли, хто її отримає