За даними Reuters, з початку 2024 року ціни на рис в Індонезії зросли більш ніж на 16%, порівняно з попереднім роком. Значне зростання цін на рис, основний продукт харчування в азіатському регіоні, пояснюється кліматичним явищем Ель-Ніньо, що викликає глобальні кліматичні проблеми.

Несприятливі погодні умови, у тому числі затримки з посадкою та недостатня кількість дощів, призвели до затримки збирання врожаю рису на один місяць. Дефіцит зерна досяг 1,63 мільйона тонн у січні та 1,15 мільйона тонн у лютому.

У відповідь на зростання цін уряду Індонезії довелося субсидувати ціни та запровадити обмеження, обмеживши продаж рису до 10 кілограмів на людину. Крім того, влада затвердила додаткову квоту на імпорт рису в розмірі 1,6 мільйона тонн на додаток до раніше затверджених 2 мільйонів тонн.

Інсайдери, які цитує Bloomberg, припускають, що світові ціни на рис можуть продовжити зростати через рішення індійського уряду продовжити експортне мито на пропарений рис. Хоча термін дії цього заходу спливає 31 березня, влада Індії розглядає можливість її продовження для боротьби з продовольчою інфляцією в країні.

Індія вже запровадила обмеження на продаж основних сортів рису в липні 2023 року, запровадивши заборону на експорт білого рису, за винятком сорту басматі. До серпня ціни на рис в Азії зросли до 15-річного максимуму, а білий рис Таїланду досяг 648 доларів за тонну, що є найвищим показником з жовтня 2008 року.

Посуха, викликана кліматичним явищем Ель-Ніньо, призвела до неврожаю рису у багатьох частинах Азії. Наприкінці липня біржові ціни на рис в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні злетіли до трирічного максимуму, що посилилося експортними обмеженнями Індії та викликаними цим побоюванням щодо скорочення постачань.

Нагадаємо, як змінять тарифи на комуналку у березні: українцям треба бути готовими

Раніше «Українці» писали пресинг пенсіонерів: кого і чому позбавляють головних виплат – треба знати кожному

Як повідомляли «Українці», готуйте останню заначку: Україну чекають проблеми із зарплатами та соціальними виплатами