Народний депутат Ірина Фріз вважає, що обмеження консульських послуг для українців за кордоном не вплине на мобілізацію.

Профільний комітет Верховної Ради, який розглядає поправки до мобілізаційного законопроекту, не досяг згоди на пропозицію обмежити консульські послуги, як пропонує МЗС. Голоси розділилися порівну – 50/50.

Ірина Фріз повідомила, що під час розгляду поправок вони продовжать роботу над цим питанням. Вона наголосила, що обмеження консульських послуг для українців за кордоном не тільки не вплине на мобілізацію, але, швидше за все, призведе до негативних наслідків.

«Працюватимемо над цим питанням при розгляді поправок», - додала вона.

українські біженці, переселенці
українські біженці, переселенці

Це може включати зниження довіри громадян до власної держави, зниження мотивації захищати інтереси України в інших країнах, а також збільшення кількості людей, які відмовляються від українського громадянства.

Фріз зазначила, що пропозиція щодо обмеження консульських послуг виходила від Міністерства закордонних справ, що викликало питання про розуміння ними наслідків цієї ініціативи для держави. Вона висловила намір боротися з цим становищем та добиватися його виключення із законопроекту.

«Слід зазначити, що пропозиція про обмеження надання консульських послуг надійшла від МЗС, що породжує зустрічне питання – розуміння ними наслідків цієї помилкової ініціативи для держави в цілому. Боротимемося за зняття цієї норми», – заявила вона.

Нагадаємо, від цін очі на лоба полізуть? Що чекає на українців у березні

Раніше «Українці» писали, сміятися чи плакати? Пенсіонерам розщедрилися збільшити виплати на 1%

Як повідомляли «Українці», тимчасові посвідчення замість паспорта: яких українців залишать без документа