Неявка до ТЦК та СП за повісткою для військовозобов'язаних в Україні може спричинити адміністративну відповідальність. Керівник Кременчуцького районного ТЦК та СП Мирослав Волков заявив, що військовозобов'язані, які отримали повістку, зобов'язані з'явитися до районного ТЦК для уточнення даних про свій військовий облік.

Невиконання повістки може спричинити адміністративні штрафи на суму від 3,4 до 5,1 тисячі гривень.

У разі неявки військовозобов'язаного до районного ТЦК після отримання повістки його дані передаються до Нацполіції для розшуку. Згодом їх буде доставлено до РТЦК, де на них буде складено адміністративний протокол за ч. 2 статті 210, що тягне за собою штраф.

"Відповідальність визначена законом. Отримати повістку, яка передбачає прибуття до ТЦК з метою уточнення військово-облікових даних, можуть усі військовозобов'язані, які і без повістки повинні самі прибути до РТЦК та уточнити свої дані. Про це йдеться вже не перший рік", – сказав він.

Після сплати штрафу громадянинові все одно доведеться уточнити свій військовий квиток. За потреби вони можуть бути направлені на проходження військово-лікарської комісії.

ТЦК, воєнкоми, мобілізація
ТЦК, воєнкоми, мобілізація

"І після розшуку його буде доставлено до РТЦК, де на нього складуть адмінпротокол за ст.210 ч.2. Після цього він сплатить штраф і все одно уточнюватиме свої облікові дані. А якщо є необхідність, тобто минули терміни, то буде направлено на проходження військово-лікарської комісії (ВЛК)", – розповів представник ТЦК.

Стаття 2010 року Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає штрафи за порушення, пов'язані з обороною, мобілізаційною підготовкою та мобілізацією.

"Вони виявлять його морально-ділові якості, і якщо військовозобов'язаний підходить за всіма параметрами, тільки тоді приймається рішення про його заклик до ЗСУ", - повідомив він.

Штрафи для громадян становлять від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів населення (від 1,7 до 3,4 тисячі гривень), а для посадових осіб - від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Повторні порушення протягом року можуть спричинити більш високі штрафи - від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3,4 до 5,1 тисячі гривень), а для посадових осіб - від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Нагадаємо, "Настав час…" Чому звільнили Валерія Залужного?

Раніше «Українці» писали, нова масштабна загроза в Україні: ситуація перетворюється на найнебезпечнішу у світі

Як повідомляли «Українці», дружбі кінець: Польща вирішила повністю "затягнути болти" Україні