Українці можуть розраховувати на підвищення пенсій з 1 березня 2024 року у рамках проекту уряду щодо підвищення пенсій за рахунок індексації. Найбільше збільшення буде спрямоване на військовослужбовців та чорнобильців з обмеженими можливостями. Запланована надбавка варіюється від мінімум 100 гривень до максимуму 1577 гривень.

Пропозиція уряду передбачає перерахунок пенсій з використанням коефіцієнта, що ґрунтується на збільшенні показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, що сприяє страховим внескам та враховується при розрахунку пенсій, встановленого на рівні 1,079.

Пенсіонерка: скрін з відео
Пенсіонерка: скрін з відео

Результатом такого коригування стане підвищення на 7,9% пенсій, призначених до 2021 року. Бенефіціарами цього підвищення є громадяни, які сплатили страхові внески, військовослужбовці, «чорнобильці» з обмеженими можливостями, а також особи, які отримують страхові виплати від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.

Пенсіонери: скрін з відео
Пенсіонери: скрін з відео

У подальших планах – індексація пенсій з 1 липня для держслужбовців, працівників місцевого самоврядування, депутатів та науковців. Проект спрямований на підвищення середньої пенсії до 6 тисяч гривень та передбачає збільшення мінімальних пенсійних виплат для різних категорій пенсіонерів.

Нагадаємо, українці можуть збільшити свої пенсії: як це зробити

Раніше «Українці» писали, що чекає на українців у Польщі: Дуда прийняв доленосне рішення

Як повідомляли «Українці», хороша грошова допомога: хто може отримати 11 тисяч гривень