Буквально наприкінці 2023 року Валерій Залудний заявляв, що ситуація в Авдіївці дуже складна, після чого Володимир Зеленський вирушив туди.

І вже сьогодні, на тому місці, де Президент України робив фото 1,5 місяці тому, стоять російські війська. 17 лютого стало відомо, що ЗСУ відійшли від Авдіївки.

Володимир Зеленський, фото: Офіс Президента
Володимир Зеленський, фото: Офіс Президента

Командувач ОСУВ "Таврія" генерал Олександр Тарнавський повідомив, що війська Сил оборони України вийшли з Авдіївки. Про це він написав у своєму телеграм-каналі.

"Згідно з отриманим розпорядженням, вийшли з Авдіївки на заздалегідь підготовлені позиції", - написав він.

Тарнавський зазначив, що це було єдино правильним рішенням військово-політичного керівництва, адже російські окупанти "продовжували наступати по трупах своїх солдатів", вели постійні бомбардування міста і мали перевагу в кількості випущених снарядів "десять до одного".

"Оточення не допущено, особовий склад виведено, наші воїни зайняли оборону на певних рубежах", - додав обговорюючий СУВ "Таврія".

У мережі з'явилася офіційна заява командира Третьої окремої штурмової бригади щодо ситуації в Авдіївці.

"Дякую бійцям за гідний бій, який дали ворогові в Авдіївці, в умовах тотальної кількісної переваги росіян у живій силі, у техніці, у снарядах. Зробили все і навіть більше. Дякую за стійкість кожному", - йдеться у публікації.

Андрій Білецький заявив, що воїни відходять на підготовлені позиції, щоб повернутися і завдати ще сильнішого удару.

Авдіївка, кадр з відео
Авдіївка, кадр з відео

Також при виході українських військовослужбовців деякі з них потрапили у ворожий полон. Про це повідомив командувач стратегічного угрупування військ Таврія Олександр Тарнавський.

Вихід особового складу відбувався відповідно до плану, розробленого з урахуванням різних сценаріїв подій. Однак наприкінці під тиском переважаючих сил деякі наші бійці опинилися у полоні.

Нагадаємо, що не лише F-16 у нашому небі: Україна придбає турецькі винищувачі Kaan TF-X, які допомагає проектувати.

Раніше ми повідомляли, що Володимир Зеленський відреагував на новини про Навального і пройшовся путіном: "Йому байдуже, хто загине".