Українці зараз активно чекають на появу винищувачів Ф-16 у нашому небі. Пілоти якраз завершують навчання на них.

Але поки ми всі в трепетному очікуванні, то прийшли дуже приємні новини про ще один винищувач. дуже нових. Так, Україна не лише бере участь у розробці двигуна нового турецького винищувача п'ятого покоління Kaan. У майбутньому наша країна купуватиме ці літаки та знає, де їх використовувати.

Винищувач п'ятого покоління Kaan
Винищувач п'ятого покоління Kaan

Про це заявив посол України у Туреччині Василь Боднар. Він запевняє, що цей літак зможе створити конкуренцію новим американським F-35 та F-22.

"Україна також придбає Kaan. І ми не обмежимося їхньою покупкою, ми їх використовуватимемо, і знаємо, де це робитимемо" , – зазначив український дипломат.

За словами Боднара, українські фахівці почали працювати в рамках проекту створення двигуна для літака Kaan ще до війни, тому що в нашій країні є кілька компаній з великим досвідом у проектуванні двигунів. Є навіть консорціум компаній, який конкурує за цей двигун з іншими міжнародними та вітчизняними виробниками. Тому більш ніж можливо, що Україна буде задіяна не лише на стадії проектування.

літаки ЗСУ
літаки ЗСУ

"Є досвід і хороший партнерський лейбл; ми можемо швидко виробити техніку з тими характеристиками, які так необхідні для цього літака" , – сказав посол.

Перший літак уже зроблено та випробувано. Згідно з попередніми планами, у 2028 році планується постачання повітряним силам Туреччини перших 20 таких літаків. З 2029 року підприємство має вийти на темпи виробництва два літаки на місяць.

Нагадаємо, що у США заявили про те, що у ЗСУ майже не залишилося боєприпасів: "Зазнають втрат як українці, так і...".

Раніше ми повідомляли, що Володимир Зеленський відреагував на новини про Навальне і пройшовся путіном: "Йому байдуже, хто загине".